Фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило“ 2017

12.05.2017 Posted by Зора

 

DSC_8728---CopyDSC_8737---CopyDSC_8688---CopyDSC_8642---CopyDSC_8610---CopyDSC_8034---CopyDSC_8000---Copy

 

 

 

Национален фолклорен ученически фестивалDSC_8757---CopyDSC_8748---Copy
„Родило се, преродило”

За 35-ти пореден път НЧ „Зора-1945” проведе Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”
Осъществен с финансовата подкрепа на Министерство на културата и община Ямбол, фестивалът, в своите два етапа тази година, даде поле за изява на над 450 момичета и момчета.
Участниците в конкурсната част на втория етап на фестивала се състезаваха в три раздела: танцови състави, инструментални изпълнители и индивидуално пеене и в четири възрастови групи.
Благодарим на всички, които се включиха във фестивала ни и го направиха толкова красив и емоционален! Благодарим на „Вилтон 2-ООД”, които ни подкрепиха и на Клуб за български народни танци при читалище „Зора-1945”, които се погрижиха за доброто настроение на публиката докато журито заседаваше.
А ето и най-добре представилите се според нашето компетентно жури в състав: Сашка Ченкова – председател, Николай Генов и Стойчо Тончев.

Категория народни инструменти

Втора възрастова група:

II награда – Денчо Стоянов Петров – НУФИ „Ф. Кутев”

Трета възрастова група:

I награда – Хрисимир Динков Недев – НУФИ „Ф. Кутев”
II награда – Стоян Росенов Иванов – НУФИ „Ф. Кутев”
III награда – Петър Димитров Димитров – НУФИ „Ф. Кутев”
III награда – Павел Пламенов Димитров – НУФИ „Ф. Кутев”

Четвърта възрастова група:

I награда – Деян Николаев Николов – НУФИ „Ф. Кутев”

Категория народно пеене

Първа възрастова група:

I награда – Радомир Дианов Генов – НЧ „Зора-1945” – Ямбол

II награда – Никол Стефанова Тенева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” – Сливен

III награда – Адреана Веселинова Янева – ДГ „Свобода” – Ямбол

Поощрителна награда – Стефания Ивайлова Георгиева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” – Сливен

Поощрителна награда – Виктория Манева Манева – ОДК – Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – Любена Чавдарова Йорданова – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” – Сливен

II награда – Ивона Дичкова Неделчева – ФГ „Славейче” – НЧ „Христо Ботев-1897” -Сливен

III награда – Мария Иванова Делигроздева – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Камелия Красимирова Енчева – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Ирина Еленова Тодорова – ОУ „Йордан Йовков” – гр. Ямбол

Четвърта възрастова група:

I награда – Радост Събева Райнова – НУФИ „Ф. Кутев” – Котел

II награда – Божидар Иванов Георгиев – НЧ „Зора-1945” – Ямбол

III награда – Ереджеб Халил Рамадан – ОДК – Ямбол

Поощрителна награда – Цветомира Колева Колева – ОДК – Ямбол

Категория танцови състави

Първа възрастова група:

I награда – Детска танцова група „Пролет” при ДГ „Пролет” – Ямбол

II награда – ДГ „Кольо Тенев” – с. Тенево

III награда – ДГ „Радост” – ПГ „Сладурани” и „Звездици”

Поощрителна награда –– група „Арлекино” при ДГ „Щастливо детство” –Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – ТС „Ромбана” – НЧ „Съгласие-1862” – Ямбол

II награда – Студио за народни танци – ОДК –Ямбол

III награда – ТС „Каргончета” – НЧ „Пробуда-1909” – Ямбол

Поощрителна награда – ДФТС „Чародейци”” – гр. Карнобат

Поощрителна награда – ОУ „Васил Левски” – с. Тенево

Трета възрастова група:

I награда – ДТС „Пандъклийчета” при НЧ „Просвета-1910” – с. Тенево

II награда – ДФТС „Чародейци”” – гр. Карнобат

III награда – ТС на ОУ „Васил Левски” – с. Тенево

Четвърта възрастова група:

I награда – ТС „Ямболчета” – НЧ „Зора-1945” – Ямбол
Награда – ТС „Дражевчета” – с. Дражево

Специални награди

1. Награда от името на Кмета на община Ямбол, инж. Георги Славов –
ТС „Пандъклийчета 2006” – с. Тенево

2. Награда от името на Народно читалище „Зора-1945”-Ямбол –
ДГ „Пламъче” – Ямбол

About Зора

организатор на игрите

Comments are closed.