15.04.2019 Posted by Зора

ПРОТОКОЛ

 

 

Днес, 13 април  2019 г. се проведе Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило” Ямбол – 2019.

 

Комисия в състав: Сашка Ченкова, Николай Генов и Петър Димитров, направи следното класиране:

 

 

Категория народни инструменти

 

 

Втора възрастова група:

 

II награда – Неделин  Живков  Желев

 

III награда – Ивайло  Галинов  Христов

 

 

Трета възрастова група:

 

I награда – Божислав  Неджибов  Неджибов – НУФИ „Филип  Кутев” – гр. Котел

 

II награда – Денчо  Стоянов  Петров

 

III награда – Стефан Валериев Иванов

 

Поощрителна награда – Тодор Георгиев Ангелов

 

Поощрителна награда – Недко Ангелов Атанасов – НУФИ „Филип  Кутев” – гр. Котел

 

 

Четвърта възрастова група:

 

I награда – Мартин Неджибов Неджибов  – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

 

II награда – Стоян  Росенов  Иванов – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

 

III награда – Явор  Дианов – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

 

Категория народно пеене

 

Първа възрастова група:

 

 

I награда – Мартина  Иванова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

I награда – Никол   Иринеева   Михалик – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

 

II награда – Димана   Демирева – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

II награда – Цветелина Георгиева  Йоргова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

III награда – Жасмина  Борисова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

III награда – Ива Николова Николова – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

 

 

Втора възрастова група:

 

I  награда – Александра  Ножарова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

I  награда – Ралица  Коларова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

II награда – Дарина  Боянова  Христова – ШИ „Илия Аврамов”,

НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

 

III награда – Стефания  Ивайлова  Георгиева –  ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

III награда – Ванеса  Василева  Мантарева –  НМУ „Проф. Панчо                Владигеров” – гр. Бургас

 

Специална награда – Никол  Михалик  и  Дарина  Христова

ШИ „Илия Аврамов”,   НЧ „Д. П. Сивков” –  гр. Н. Загора

 

Наградата на кмета на община Ямбол – Атанас  Василев  Василев –

ШНП „Славейче” , НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

 

Наградата на кмета на община Ямбол – Дария Господинова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

 

Трета възрастова група:

 

I награда – Деница  Костова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

II награда – Ивелина  Димитрова  Димитрова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

III награда – Нели Димитрова – ШИ „Илия Аврамов” – гр. Нова Загора

 

 

Четвърта възрастова група:

 

I награда – Дайна  Григорова  Григорова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

II награда – Йоанна  Петкова  Иванова – ШНП „Славейче” ,

НЧ „Христо Ботев – 1897” – гр. Сливен

 

 

III награда – Николай  Ганев  Ганев – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

 

 

Категория танцови състави

 

Първа възрастова група:

 

I награда –  ДТС  „Усмивчица” – НЧ „Светлина – 1929” – с. Роза

 

II награда – ДГ „Пролет” – гр. Ямбол

 

III награда –  ТС „Маргаритки” – ДГ „Червената шапчица” – гр. Ямбол

 

Специалната награда на НЧ „Зора-1945” – ДГ „Пламъче” – Ямбол

 

 

 

Втора възрастова група:

 

I награда –ТС „Всички стъпки” – Ямбол

 

II награда – не се присъжда.

 

III награда – не се присъжда.

 

 

Трета възрастова група:

 

I награда – ДЮТС „Здравец” – НЧ „Слънце – 1928” –  с. Гавраилово

 

II награда – ДТС „Усмивка” – НЧ „Светлина – 1929” – с. Роза

 

II награда – Студио за народни танци – ОДК – Ямбол

 

III награда –  ТС „Веселячета” – ОбУ „Васил Левски” – с. Тенево

 

 

Четвърта възрастова група:

 

I награда –Танцов състав на 10 – ти клас – НУФИ „Филип Кутев” – Котел

 

II награда – ПДТС „Пандаклийчета – 2006” – НЧ „Просвета – 1910”

 – с. Тенево

 

III награда – ДЮТС „Здравец” – НЧ „Слънце – 1928” –  с. Гавраилово

 

 

 

 

 

Жури:

 

1.

 

 

3.

 

 

About Зора

организатор на игрите

Вашият коментар