РЕЗУЛТАТИ ОТ ХХХVIII ФОЛКЛОРЕН УЧЕНИЧЕСКИ ФЕСТИВАЛ „РОДИЛО СЕ, ПРЕРОДИЛО” – ЯМБОЛ, 2020

19.10.2020 Posted by Зора

ХХХVIII ФОЛКЛОРЕН УЧЕНИЧЕСКИ ФЕСТИВАЛ „РОДИЛО СЕ, ПРЕРОДИЛО” – ЯМБОЛ, 2020

Непрекъснато променящата се епидемиологична обстановка наложи фестивалът да се реализира в онлайн формат.
Фестивалът се организира от НЧ „Зора-1945” с подкрепата на Министерство на културата и Община Ямбол.
Целта на фестивала е популяризирането на обредния, песенния, инструменталния и танцовия фолклор на България и приобщаването на младото поколение към ценностите на българските традиции.
Участниците се изявиха в четири възрастови групи в следните конкурси:
– „Моят любим фолклорен празник” – за рисунки и за изработване на сувенири и украса, характерни за фолклорните празници на българина;
– Конкурс за изпълнение на българска народна песен;
– Конкурс за изпълнение на народен инструмент (гайда, кавал, гъдулка, тамбура);
– Конкурс за изпълнение на народни танци.
Експонатите в конкурсите за рисунка и сувенири и видео-изпълненията на участниците се оцениха на 17.10.2020 г. от жури, включващо специалисти в областта на фолклорното изкуство и художници.
Всички, участвали в конкурсите, получават грамота. Класираните на първо, второ и трето място във всички конкурси получават дипломи и награди.
В конкурсите за рисунки, сувенири и украса взеха участие над 150 деца.
В конкурсите за изпълнение на песен, народен инструмент и танц се представиха 54 участника – общо над 170 ученика.
А ето и протоколът с имената на отличилите се:

П Р О Т О К О Л

Днес, 17 октомври 2020 г. се оцениха участниците в I и II етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”, Ямбол – 2020 .
Комисия на конкурсите за рисунка, сувенири и украса в състав:
Председател – Стойка Цингова
Членове: Боряна Чапърова и Дарина Сивкова, направи следното класиране:
Категория рисунки
първа възрастова група:
I награда – Наталия Иванова Петрова, 5 г.,
ДГ „Червената шапчица“, гр. „Лъвчета“
I награда – Йоана Димитрова Митева, 6 г.
ДГ „Валентина“, гр. „Барабанче“
II награда – Роксана Атанасова Василева, 6 г.
ДГ „Пролет“, IV „а“ група
II награда – Лидия Николаева Войнска, 5 г.
ДГ „Радост“
III награда – Петър Петров Русев, 6 г.
Ателие по рисуване при НЧ „Зора-194
III награда –Радостин Петров Стоянов, 6 г.
ДГ „Валентина“, гр. „Барабанче“
Поощрителна награда:
Донка Исусова Николова, 5 г.
ДГ „Пролет“
втора възрастова група:
I награда – Георги Веселинов Атанасов, 10 г.
Ателие по рисуване при НЧ „Зора-1945“
II награда – Иван Георгиев Василев, 10 г.
с. Джинот
III награда – Георги Деянов Ташев, 7 г., Ямбол

Поощрителна награда:
Катерина Живкова Димитрова, 7 г., Ямбол
Дорча Йорданова Михалева, 10 г.,
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Стралджа
трета възрастова група:
I награда – Веселина Божидарова Тенева, 12 г.
ОУ „Христо Смирненски“ – Ямбол
II награда – Дида Станкова Михалева, 12 г.
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Стралджа
III награда – Елена Янкова, 12 г.
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Стралджа

Категория приложно творчество
Първа възрастова група:
I награда – Емануела Лилянова Димитрова,
ДГ „Пролет“, 3 „б“ група, „Слънце“
II награда – Калоян Валентинов Великов, 6 г.
ДГ „Червената шапчица“, гр. „Теменужки“
III награда – 2 „в“ група „Звездички“,
ДГ „Пролет“
III награда – Йоана Симеонова Стефанова, 4 г.
ДГ „Пролет“
Категория обредни хлябове

I награда – Великденски обреден хляб
ДГ „Валентина“
II награда – Коледен обреден хляб
ДГ „Валентина“

Комисия за конкурсите за изпълнение на песен, инструмент и танц в състав:
Председател – Мина Димитрова
Членове: Петър Димитров и Пламен Дуков, направи следното класиране:
Категория народни песни
Първа възрастова група:
I награда – Дария Стефанова Тенева, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Гергана Христова Стефанова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
III награда – Мия Светозарова Недкова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
III награда – Катрин Калканджиева, Дея-Мария Стоева,
Никол Биволарова – Трио – ДГ „Надежда“ – Елхово
Втора възрастова група:
I награда – Ванеса Александрова Кючукова, ШНП „Зорица“
при НЧ „Зора-1945“ – Ямбол
I награда – Димана Йорданова Демирева, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
I награда – Пламена Василева Дикова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
I награда – Николай Тодоров Митев – Котел
II награда – Джулия Станиславова Спасова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Атанас Василев Василев, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Магдалена Христова Петрова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Никол Стефанова Тенева, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Никол Михалик и Дарина Христова,
Дует от ОШИ „Илия Аврамов“
при НЧ „Д. П. Сивков – 1870“ – Нова Загора
III награда – Виктория Манева Манева – ОДК – Ямбол
III награда – Димитър Иванова Димитров – ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
III награда – Ива Николова Николова – ОШИ „Илия Аврамов“
при НЧ „Д. П. Сивков – 1870“ – Нова Загора
Трета възрастова група:
I награда – Йоана Добрева Тодорова – Варна
/живее в гр. Хамър, Норвегия/

I награда – Магдалена Петрова Георгиева, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Кристиана Петрова Кирчева, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – Марк Боян Константинов
НУФИ „Филип Кутев“ – Котел
III награда – Мирослав Мирославов Тодоров, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
III награда – Росица Аладжова – ОДК – Ямбол
III награда – Любена Чавдарова Йорданова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
Четвърта възрастова група:
I награда – Ивелина Димитрова Димитрова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
II награда – не се присъжда.
III награда – Йоанна Петкова Иванова, ШПНП „Славейче“
при НЧ „Христо Ботев -1897“ – Сливен
Категория народни танци
Първа възрастова група:
I награда – ДТС „Усмивчица“, НЧ „Светлина – 1929“, с. Роза

II награда – Детска коледарска група при ДГ „Пролет“ – Ямбол
III награда – „Танцуващи пламъчета“, ДГ „Пламъче“ – Ямбол
III награда – IV група „Звездица“, ДГ „Радост“ – Ямбол

Втора възрастова група:
I награда – не се присъжда.
II награда – Детско-юношески танцов колектив „Здравец“
НЧ „Слънце – 1928“, с. Гавраилово, общ. Сливен
III награда – не се присъжда.

Трета възрастова група:
I награда – ЮТС „Усмивка“, НЧ „Светлина – 1929“, с. Роза
I награда – Студио за народни танци, ОДК – Ямбол
II награда – Детско-юношески танцов колектив „Здравец“
НЧ „Слънце – 1928“, с. Гавраилово, общ. Сливен
III награда – не се присъжда.

Четвърта възрастова група:
I награда – ДТГ „Талашманлийски божурчета”
НЧ „Развитие – 1905“, Ген. Тошево, общ. Тунджа
II награда – не се присъжда.

III награда – Детско-юношески танцов колектив „Здравец“
НЧ „Слънце – 1928“, с. Гавраилово, общ. Сливен
Категория народни инструменти

Трета възрастова група:
II награда – Стефан Иванов – Ямбол

About Зора

организатор на игрите

Comments are closed.