31.08.2021 Posted by Зора

Вие сте музикални, пеете добре, артистични сте ……..
Заповядайте на прослушване, за да станете част
от талантливото семейство на ВГ „Пятница 13″ при НЧ „Зора-1945″.
Очакваме желаещите от 8 до 55 годишна възраст.
Телефин за контакти 0887 02 12 82
Елена Иванова – художествен ръководител.за соц.мрежа

Протокол от фестивала „С песните на Европа“

17.05.2021 Posted by Зора

ПРОТОКОЛ

 

Днес, 15 май  2021 г., се проведе ученическия фестивал         „С песните на Европа”, Ямбол – 2021

 

 

Комисия в състав:

Председател – Цветомира Гицова

Членове:  Елена Иванова и Божидара Божилова направи следното класиране:

 

 

 

ИНДИВИДУАЛНИ  ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

 

 

Първа възрастова група:

 

І награда:   Александра  Стоянова  Атанасова

                   НЧ „Развитие – 1893″, гр. Елхово

 

ІІ награда:  Катрин  Николаева  Калканджиева

ДГ“Надежда“, гр. Елхово

 

ІІІ награда:  Рая  Тодорова  Хаджидимитрова    

                    ДГ „Пламъче”,  гр. Ямбол                                             

 

Поощрение:   Симона  Данчева  Иванова                               

                                ДГ „Валентина“, гр. Ямбол

 

                                Вокална група „СЛАДУРАНИ“      

                                ДГ „Радост“ , гр. Ямбол   

                                   

 

Втора  възрастова група:

 

І награда:    Йоана Ташева  Ташева

ДМФ „Звездопад“,  гр. Стара Загора

                              

ІІ награда:  Пресияна  Димитрова                                         

НЧ „Развитие – 1893″, гр. Елхово

 

ІІІ награда:  Вокалната група „Славееви гласове”

при  НУ „Проф.Нойков”, гр.Ямбол

 

Поощрение:   Емилиян  Иванов,  Калина  Георгиева

ВГ „Славееви гласове”

НУ „Проф.Нойков”, гр.Ямбол

 

 

 

Трета възрастова група:

 

І награда:  Кристиан  Петев  Николов                        

                  читалищен клас по пеене

НЧ „П. К. Яворов-1920” –София

 

І награда:  Наталия  Руменова  Ковачева

ВС „Бижу”  при  НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

                

ІІ награда:  Рая  Диян  Донева             

                    ОУ „Николай Петрини“ – гр.  Ямбол

 

ІІ награда:  Мария  Красимирова  Иванова

Студио за поп пеене при  ОДК,  гр.Ямбол

 

III награда:     Виктория  Добрева  Добрева

ОШИ“ Илия Аврамов“, гр.Нова Загора

 

 

Поощрение:      Мария Дел Кармен  Кръстева  Мангърова

ОШИ“ Илия Аврамов“, гр.Нова Загора

 

                                   Габриела Ангелова Георгиева

ВС „Бижу”  при НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

 

 

 

 

Четвърта възрастова група:

 

І награда:    Пейти  Димитрова                                                                                                                       ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

І награда:    Маги Панайотова

ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

І награда:    ВГ „Вдъхновение“

Н Ч „Развитие – 1893″,  гр. Елхово

 

 

ІІ награда:   Евангелина Станкова                                                                                            ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

III награда:  Мария Златкова Костадинова                                                  ВС „Бижу”

при НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

 

 

Поощрение:    Ния  Радостинова  Щерева

при Общински детски комплекс, гр.Ямбол

 

 

 

 

 

Жури:

 

Председател:

Членове: 1.

 

28.04.2021 Posted by Зора

На вниманието на отличените във фестивала
„Родило се, преродило“:
 
Уважаеми таланти,
своите награди ще получите в седмицата
10 – 14 май 2021 г.
 
Весели празници на всички!
 
С уважение,
Евдокия Янкова,
секретар на НЧ „Зора-195″

I етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”, Ямбол – 2021 .

26.04.2021 Posted by Зора

П Р О Т О К О Л

 

 

Днес, 24 април 2021 г., се оцениха участниците в I етап от Националния фолклорен  ученически  фестивал  „Родило се, преродило”,  Ямбол – 2021 .

 

Комисия на I етап в състав:

 

Председател – Стойка Цингова

Членове: Боряна Чапърова и Евдокия Янкова,  направи следното класиране:

 

Категория рисунки

 

Първа възрастова група:

 

I награда – Виктория Красимир Колева,  6 г.

ДГ „Валентина”, гр. „Крушка”,

 

II награда – Ава Александрова Мутафчиева,  6 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Смехорани”

 

III награда – Сиана Проданова Бакалова,  5 г.

ДГ „Слънце”, гр. „Пеперудка”

 

III награда – Теа Пламенова Милева,  5 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Лъвчета”

 

Поощрителна награда:

 

                                          Здравка Янкова Асенова, 6 г.

ДГ „Пролет”

 

Виктория Стоянова Неделчева, 6 г.

Школа „Арт Попово”, гр. Попово

 

Пресияна  Радостинова  Паунова, 5 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Лъвчета”

 

 

Втора възрастова група:

 

I награда  – Йоанна Димитрова Курдова, 10 г.

Школа „Арт Попово” , гр. Попово

 

II награда –  Радка Аврамова, 8 г.

Об.У „Д-р Петър Берон” – Ямбол

 

III награда –  Мария Ивайлова Вълчева, 7 г.

ОУ „Стефан Пешев” – гр. Севлиево

 

Поощрителна награда:

                                            Елеонора Василева Георгиева, 8 г.

Об. У „Д-р Петър Берон” – Ямбол

 

 

Трета възрастова група:

 

I награда – Вяра Ивайлова Стоянова, 12 г.

Школа „Арт Попово” – Попово

 

II награда – Преслава Пламенова Станева, 12 г.

Школа „Арт Попово” – Попово

 

III награда – Матьо Георгиев Матев, 5 клас

ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Коньово, общ. Нова Загора

 

 

 

Категория приложно творчество

 

 

Първа възрастова група:

 

I награда  –  Гинка  Стефанова  Стоянова, 6 г.

ДГ „Пролет”

 

II награда – Никола Иванов Стефанов

ДГ „Радост”

 

II награда – Радостин Антонов Ангелов

ДГ „Радост”

 

III награда – Ирена Стоянова Георгиева, 6 г.

ДГ „Валентина”, гр. „Крушка”

 

 

Поощрителна награда:

                                             Дарина Недялкова Гроздева

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Слънце”

 

ДГ „Пролет”, гр. „Звездички”

 

 

Втора възрастова група:

 

Поощрителна награда: 

                                                 Кристияна Красенова Захариева

СУ „Св. Седмочисленици” – гр. Търговище

                                                   

Трета възрастова група:

 

I награда – Десислава  Красимирова  Иванова, 11 г.

ОУ „ Йордан Йовков” – Каварна

 

 

Поощрителна награда: 

 

                                          Арт  работилница

ОУ „Христо Ботев”, с. Войника

 

 

 

Жури:

 

Председател:

 

Членове: 1.

 

2.

 

II етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”, Ямбол – 2021 .

26.04.2021 Posted by Зора

П Р О Т О К О Л

 

 

Днес, 24 април 2021 г., се оцениха участниците във II етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”,  Ямбол – 2021 .

 

Комисия  в състав:

 

Председател – Петър Димитров

Членове: Мина Димитрова и Пламен Дуков, направи следното класиране:

 

 

Категория народни песни

 

Първа възрастова група:

I  награда – Йоана Колева,                                                                                                                                          Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                при НЧ „Д. П. Сивков-1870”  – гр. Нова Загора

II награда – Божидара Даниелова Илиева,                                                                                                         „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                       при НЧ „Христо Ботев-1897” – гр. Сливен

III награда – Ванеса Даниелова Илиева                                                                                                                  „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                     при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

Втора възрастова група:

I награда – Анета Георгиева,

Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                       при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

I награда – Стефания Георгиева,

НЧ „Хаджи Димитър-1873” –  гр. Сливен

II награда – Ванеса Александрова Кючукова,                                                                                                         НЧ „Зора-1945” –  гр. Ямбол

II награда – Димана Йорданова Демирева,                                                                                                         „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                        при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

 II награда – Димитър Иванов Димитров,                                                                                                          „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                 при НЧ „Христо Ботев-1897” –  гр. Сливен

III награда – Иванина Миленова Колева,                                                                                                             „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                  при НЧ „Христо Ботев-1897” –  гр. Сливен

 III награда – Иванина Чанева,                                                                                                                              НЧ „Хаджи Димитър-1873”  – гр. Сливен

 III награда – Стефани Илиянова Илиева,                                                                                                 „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                        при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

Трета възрастова група: 

I награда – Йоана  Добрева Тодорова,                                                                                                                       гр. Хамар, Норвегия

I награда – Ралица Коларова,                                                                                                                                    Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                               при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 II награда – Памела Петкова,                                                                                                                              НЧ „Хаджи Димитър-1873” –  гр. Сливен

III награда – Деница Костова,                                                                                                                                    Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                       при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 

Четвърта възрастова група:

I награда – Сона Стефчова Яцова,                                                                                                                НУФИ „Филип Кутев” –  гр. Котел

 II награда – Полина Николова,                                                                                                                        ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом –  гр. Търговище

 III награда – Анита Емилова,                                                                                                                                     ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом  – гр. Търговище

Категория народни танци

Първа възрастова група:

 I награда – Детски танцов състав                                                                                                                      при ДГ „Пламъче” –  гр. Ямбол

 II награда – Детски танцов състав                                                                                                                     при ДГ „Валентина” –  гр. Ямбол

 III награда – Група „Маргаритка”                                                                                                                     при ДГ „Надежда” – гр. Елхово

III награда – Танцов състав                                                                                                                                 при ДГ „Слънце”  – гр. Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – не се присъжда

II награда – не се присъжда

III награда – ДЮТК „Здравец”                                                                                                                              при НЧ „Слънце-1928”  – с. Гавраилово, общ. Сливен

Трета възрастова група:

I награда – ДЮТК „Здравец”                                                                                                                                   при НЧ „Слънце-1928”  – с. Гавраилово, общ. Сливен

 II награда – Студио по народни танци                                                                                                                     при Общински детски комплекс – гр. Ямбол

 III награда – не се присъжда

Четвърта възрастова група:

I награда – ДФА „Шарено герданче”                                                                                                                 ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом гр. Търговище

II награда – Танцов състав „Житен клас”                                                                                                          при НЧ „Възраждане-1926” –  с. Зимница

 III награда –  ДЮТК „Здравец”                                                                                                                                  при НЧ „Слънце-1928” – с. Гавраилово, общ. Сливен

Категория народни инструменти

Първа възрастова група:  не се присъжда.

Втора възрастова група:

I награда – не се присъжда.

II награда – Анета Георгиева,                                                                                                                                 Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 

III награда – не се присъжда.

 

Четвърта възрастова група:

I награда – Стоян Росенов Иванов                                                                                                                           НУФИ „ Филип Кутев” – гр. Котел

 Специалната награда на НЧ „Зора-1945” се присъжда на     

ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом гр. Търговище

Жури:

                                        Председател:

                                                       Членове: 1.

                                                                       2.

УЧЕНИЧЕСКИ ФЕСТИВАЛ „ПЕСНИТЕ НА ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ, 2021

14.04.2021 Posted by Зора

УЧЕНИЧЕСКИ  ФЕСТИВАЛ

„ПЕСНИТЕ   НА   ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ,  2021

Непрекъснато променящата се епидемиологична обстановка налага фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира  от  НЧ „Зора-1945“ – Ямбол, с подкрепата на община Ямбол.

Целите на фестивала са следните:

  1. Разпространяване песенното богатство на страните от континента Европа сред българските ученици;
  2. Формиране на положително отношение към културното наследство на европейските народи;
  3. Мотивиране на учениците за изучаване на езиците на тези народи;
  4. Възпитаване у младите хора на музикална култура и естетически вкус.

 

                        С Т А Т У Т

 

Ученическият фестивал „Песните на Европа” – Ямбол, 2021 ще се проведе през месец май и включва в себе си конкурс за поп и джаз пеене.

В конкурса могат да участват творчески колективи (дуети, трио, вокални групи) и индивидуални участници.

Всеки индивидуален изпълнител и колектив изпълнява песен с продължителност до 5 минути.

Не се допускат изпълнения на плейбек.

Участниците във фестивала се състезават в четири възрастови групи:

първа: 4 – 6 години;

втора: 7 – 10 години;

трета: 11 – 15 години;

четвърта: 16 – 19 години.

Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията –

13 май 2021 г.  на  e-mail:  zora_yambol@abv.bg

С подаване на заявката всеки участник декларира съгласието си изпълнението му да бъде използвано за целите на конкурса в рекламни материали, филми и др.

Изисквания за видеозаписите:

  • да бъдат записани с телефон в хоризонтално положение, видеокамера или фотоапарат;
  • да бъдат заснети в домашна обстановка или в репетиционна зала.

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

Видео-изпълненията ще се оценяват от професионално жури на        15 май 2021 г.

Всички представили се на фестивала ще получат грамоти за участие.

Класираните на първо, второ и трето място получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 17 май  2021 г. на сайта и фейсбук страницата  на НЧ „Зора-1945”.

 

Телефони за контакт:  046/ 666 951;   0879069615;  0879069613.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З А Я В К А

за участие в ученическия фестивал „ Песните на Европа”- Ямбол, 2021

 

  1. Участник: ………………………………………………………………………………….

(Име, презиме и фамилия на индивидуалния участник и институция, която представлява)

 

  1. Название на Вокалната група: ……………………………………………………… (Институция, която представляват)

3. Брой участници: ………………………………………………………………………….

  1. Училище, град (село) …………………………………………………………………..

5. Клас ……………………………………………………………………………………………

6. В коя възрастова група ще се състезава изпълнителят? ………………….

  1. Ръководител: ………………………………………………………………………………
  2. Име на песента ……………………………………………………………………………
  3. Автори на песента ………………………………………………………………………..

(ако са известни) или от репертоара на кой известен изпълнител е песента.

10. Информация за контакти ……………………………………………………………..

(телефони, e-mail, лице за контакти)

Забележка: Полетата съссе попълват задължително!

 

 

01.04.2021 Posted by Зора

ХХХIX  ФОЛКЛОРЕН   УЧЕНИЧЕСКИ   ФЕСТИВАЛ    „РОДИЛО  СЕ,  ПРЕРОДИЛО” – ЯМБОЛ, 2021

 

                Непрекъснато променящата се епидемиологична  обстановка наложи фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира от НЧ „Зора-1945” с подкрепата на Министерство на културата  и  Община Ямбол.

Целта на фестивала е популяризирането на обредния, песенния, инструменталния и танцовия фолклор на България и приобщаването на младото поколение към ценностите на българските традиции.

СТАТУТ

Фолклорният ученически фестивал „Родило се, преродило” – Ямбол, 2021  ще се проведе през месец април като участниците ще могат да се изявят в следните конкурси:

  • Моят любим пролетен празник” – за рисунки и за изработване на сувенири и украса, характерни за фолклорните празници от пролетния цикъл на българина;

 

  • Конкурс за изпълнение на българска народна песен. Участниците представят солово по 2 народни песни, една от които е бавна (безмензурна) и задължително едната е тракийска.

Общото времетраене на изпълненията е 4 минути, като това на безмензурната песен не трябва да съдържа повече от два куплета. Изпълненията могат да бъдат със съпровод.

  • Конкурс за изпълнение на народен инструмент (гайда, кавал, гъдулка, тамбура). Участниците изпълняват солово по две мелодии, като едната е бавна (безмензурна) с характер, съответстващ на дадения инструмент. Общо времетраене на изпълнението – 4 минути.

Изискването за безмензурна песен и мелодия се отнася за трета и четвърта възрастова група.

  • Конкурс за изпълнение на народни танци – представят се танцови състави с изпълнение до 8 минути.

ВЪЗРАСТОВИ  ГРУПИ:

Първа –  предучилищна възраст;

Втора –   7-10 годишна възраст;

Трета –   11-14 годишна възраст;

Четвърта – 15-19 годишна възраст.

 

ОБЩИ  УСЛОВИЯ:

  1. Всички участници в конкурсите за песен, инструментално изпълнение и танц трябва да бъдат облечени в народна носия.
  2. Срок за подаване на експонатите за конкурсите за рисунка и изделия, свързани с фолклора на българина – 23 април 2021 г. на адрес:

Народно читалище „Зора-1945”

пл. „Захари Стоянов”  № 2А

8600, гр. Ямбол

  1. Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията за конкурсите за музика, песен и танц – 23 април 2021 г. на

e-mail:   rodiloseprerodilo20@mail.bg

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

          Експонатите в конкурсите за рисунка и сувенири и видео-изпълненията на участниците се оценяват на 24 април 2021 г. от жури, включващо специалисти в областта на фолклорното изкуство  художници.

Всички, участвали в конкурсите, получават грамота. Класираните на първо, второ и трето място във всички конкурси получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 26 април 2021 г. на сайта на НЧ „Зора-1945”.

За допълнителна информация:  046/666 951;  0879069615;  0879069613.

ХХXIX   ФОЛКЛОРЕН   УЧЕНИЧЕСКИ   ФЕСТИВАЛ

“РОДИЛО СЕ, ПРЕРОДИЛО“  – ЯМБОЛ,  2021

 

З А Я В К А    З А    У Ч А С Т И Е

 

Участник:  ……………………………………………………………………………………………..

( име, презиме, фамилия)

ЕГН : ……………………………… …       Тел: ……………………………………………………………..

E-mail:    ……………………………………………………

Институция / организация:  ………………………………………………………………………………

Конкурс   (народно пеене;  инструмент  или танци):

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Възрастова група ………..  брой участници /за танцовите състави/: ………………….

Ръководител:  …………………………………………………………………………………………………….

/ име, презиме, фамилия/

Тел:  ……………………………………………………….

Email: ……………………………………………………..

Репертоар за участие:

  1. ………………………………………………………………………………………………………….
  2. ………………………………………………………………………………………………………….

 

Съпровод:    ……………………………………………………………………………………………..

 

30.11.2020 Posted by Зора

ПРОТОКОЛ

 

Днес, 28 ноември 2020 г. се проведе ученически фестивал                                                                                                   „С песните на Европа” Ямбол – 2020

 

 

Комисия в състав: Председател – Цветомира Гицова

Членове:  Елена Иванова и Красимира Ханджиева направи следното класиране:

 

ДЕТСКИ ГРАДИНИ:

 

І награда:  не се присъжда

 

ІІ награда: не се присъжда

 

ІІІ награда:  Вокалната група: „Пламъчета” ,  ДГ „Пламъче“ , гр. Ямбол

 

 

 

ИНДИВИДУАЛНИ  ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

 

 

Първа възрастова група:

 

І награда:  не се присъжда

 

ІІ награда: Рая Тодорова Хаджидимитрова,  ДГ „Пламъче“ , гр. Ямбол

 

ІІІ награда: не се присъжда

 

 

Втора  възрастова група:

 

І награда: ВГ „Славееви гласове”,  НУ „Проф. Нойков” гр. Ямбол  

                              

ІІ награда: Йоана Ташева Ташева, ДМФ „Звездопад“,  гр. Стара Загора

 

ІІ награда: Габриела  Даниел  Тенева, Музикално  студио „Таланти“                 при НЧ  „П. К. Яворов-1920“ , гр. София

 

ІІ награда:  Христина Валентинова Михайлова                                                        ОУ „Кирил Христов“, гр, Стара Загора 

        

ІІІ награда: Гинчо Гинчев Ганчев,  клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,  гр.Нова Загора

 

 

Трета възрастова група:

 

І награда:  Зара Тихомирова Узунова,                                                                        НУМСИ „ Христина Морфова”,     гр. Стара Загора

 

І награда: Мария Красимирова Иванова,                                                                      Студио по поп пеене   при ОДК – Ямбол

 

І награда: Наталия Руменова Ковачева,                                                                                         ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол 

                

ІІ награда:  Габриела Радостинова Грозева,                                                                 Варненска детско-юношеска опера, гр. Варна

 

ІІ награда:  Йоана Атанасова Атанасова , клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“, приНЧ“Д.П.Сивков“1870г., гр.Нова Загора

 

ІІ награда: Габриела Ангелова Георгиева

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

III награда: Дует  Стефи и Ивет Атанасови,                                                                        НУМСИ  „Христина Морфова“,  гр. Стара Загора

 

III награда:  Мария Дел Кармен Кръстева Мангърова                                                          клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,        гр.Нова Загора

 

III награда:  Виктория Добрева Добрева, клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,  гр.Нова Загора

 

III награда:  Рая Диян Донева

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

Четвърта възрастова група:

 

І награда: Пейти Димитрова Димитрова,                                                                                    ВГ  „Пятница 13“ при НЧ „Зора – 1945“

 

І награда: Маги Марио Панайотова,

ВГ  „Пятница 13“ при НЧ „Зора – 1945

 

І награда: Патрисия Илиева Симеонова ,                                                                                             Школа по поп и джаз пеене  при  НЧ „Съгласие-1862” гр. Ямбол

 

І награда: Мария Златкова Костадинова,         

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

ІІ награда: Ния Радостинова Щерева,                                                                      Студио по поп пеене при ОДК – Ямбол

 

III награда:  не се присъжда

 

 

Специалната награда на НЧ „Зора-1945” се присъжда на                                                                            ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол   

 

Наградата  на ВГ „Пятница 13” за популяризиране на руски език се присъжда на Маги Марио Панайотова

 

 

Жури:

 

Председател:

Членове: 1.

 

04.11.2020 Posted by Зора

УЧЕНИЧЕСКИ  ФЕСТИВАЛ 

„ПЕСНИТЕ   НА   ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ,  2020

Непрекъснато променящата се епидемиологична обстановка наложи фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира  от  НЧ „Зора-1945“ – Ямбол, с подкрепата на община Ямбол.

Целите на фестивала са следните:

  1. Разпространяване песенното богатство на страните от континента Европа сред българските ученици;
  2. Формиране на положително отношение към културното наследство на европейските народи;
  3. Мотивиране на учениците за изучаване на езиците на тези народи;
  4. Възпитаване у младите хора на музикална култура и естетически вкус.

 

                        С Т А Т У Т

 

Ученическият фестивал „Песните на Европа” – Ямбол, 2020 ще се проведе през месец ноември и включва в себе си конкурс за поп и джаз пеене.

В конкурса могат да участват творчески колективи (дуети, трио, вокални групи) и индивидуални участници.

Всеки индивидуален изпълнител и колектив изпълнява песен с продължителност до 5 минути.

Не се допускат изпълнения на плейбек.

Участниците във фестивала се състезават в четири възрастови групи:

първа: 4 – 6 години;

втора: 7 – 10 години;

трета: 11 – 15 години;

четвърта: 16 – 19 години.

Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията –

27 ноември 2020 г.  на  e-mail:  zora_yambol@abv.bg

С подаване на заявката всеки участник декларира съгласието си изпълнението му да бъде използвано за целите на конкурса в рекламни материали, филми и др.

Изисквания за видеозаписите:

  • да бъдат записани с телефон в хоризонтално положение, видеокамера или фотоапарат;
  • да бъдат заснети в домашна обстановка или в репетиционна зала.

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

Видео-изпълненията ще се оценяват от професионално жури на 28.11.2020 г.

Всички представили се на фестивала ще получат грамоти за участие.

Класираните на първо, второ и трето място получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 30 ноември 2020 г. на сайта и фейсбук страницата  на НЧ „Зора-1945”.

 

Телефони за контакт:  046/ 666 951;   0879069615;  0879069613.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З А Я В К А

за участие в ученическия фестивал „ Песните на Европа”- Ямбол, 2020

 

  1. Участник: ………………………………………………………………………………….

(Име, презиме и фамилия на индивидуалния участник)

 

  1. Название на Вокалната група: ………………………………………………………
  2. Брой участници: ………………………………………………………………………….
  3. Училище, град (село) …………………………………………………………………..
  4. Клас ……………………………………………………………………………………………
  5. В коя възрастова група ще се състезава изпълнителят? ………………….
  6. Ръководител: ………………………………………………………………………………
  7. Име на песента ……………………………………………………………………………
  8. Автори на песента ………………………………………………………………………..

(ако са известни) или от репертоара на кой известен изпълнител е песента.

  1. Информация за контакти ……………………………………………………………..

(телефони, e-mail, лице за контакти)

 

 

30.10.2020 Posted by Зора

Благодарим на всички, приятели, колеги, които споделиха празника ни и го направиха по-красив и по-цветен!
Специални благодарности на екипа на НЧ „Пробуда-1909″!