Category: ‘Без категория’

31.08.2021 Posted by Зора

Вие сте музикални, пеете добре, артистични сте ……..
Заповядайте на прослушване, за да станете част
от талантливото семейство на ВГ „Пятница 13″ при НЧ „Зора-1945″.
Очакваме желаещите от 8 до 55 годишна възраст.
Телефин за контакти 0887 02 12 82
Елена Иванова – художествен ръководител.за соц.мрежа

Протокол от фестивала „С песните на Европа“

17.05.2021 Posted by Зора

ПРОТОКОЛ

 

Днес, 15 май  2021 г., се проведе ученическия фестивал         „С песните на Европа”, Ямбол – 2021

 

 

Комисия в състав:

Председател – Цветомира Гицова

Членове:  Елена Иванова и Божидара Божилова направи следното класиране:

 

 

 

ИНДИВИДУАЛНИ  ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

 

 

Първа възрастова група:

 

І награда:   Александра  Стоянова  Атанасова

                   НЧ „Развитие – 1893″, гр. Елхово

 

ІІ награда:  Катрин  Николаева  Калканджиева

ДГ“Надежда“, гр. Елхово

 

ІІІ награда:  Рая  Тодорова  Хаджидимитрова    

                    ДГ „Пламъче”,  гр. Ямбол                                             

 

Поощрение:   Симона  Данчева  Иванова                               

                                ДГ „Валентина“, гр. Ямбол

 

                                Вокална група „СЛАДУРАНИ“      

                                ДГ „Радост“ , гр. Ямбол   

                                   

 

Втора  възрастова група:

 

І награда:    Йоана Ташева  Ташева

ДМФ „Звездопад“,  гр. Стара Загора

                              

ІІ награда:  Пресияна  Димитрова                                         

НЧ „Развитие – 1893″, гр. Елхово

 

ІІІ награда:  Вокалната група „Славееви гласове”

при  НУ „Проф.Нойков”, гр.Ямбол

 

Поощрение:   Емилиян  Иванов,  Калина  Георгиева

ВГ „Славееви гласове”

НУ „Проф.Нойков”, гр.Ямбол

 

 

 

Трета възрастова група:

 

І награда:  Кристиан  Петев  Николов                        

                  читалищен клас по пеене

НЧ „П. К. Яворов-1920” –София

 

І награда:  Наталия  Руменова  Ковачева

ВС „Бижу”  при  НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

                

ІІ награда:  Рая  Диян  Донева             

                    ОУ „Николай Петрини“ – гр.  Ямбол

 

ІІ награда:  Мария  Красимирова  Иванова

Студио за поп пеене при  ОДК,  гр.Ямбол

 

III награда:     Виктория  Добрева  Добрева

ОШИ“ Илия Аврамов“, гр.Нова Загора

 

 

Поощрение:      Мария Дел Кармен  Кръстева  Мангърова

ОШИ“ Илия Аврамов“, гр.Нова Загора

 

                                   Габриела Ангелова Георгиева

ВС „Бижу”  при НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

 

 

 

 

Четвърта възрастова група:

 

І награда:    Пейти  Димитрова                                                                                                                       ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

І награда:    Маги Панайотова

ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

І награда:    ВГ „Вдъхновение“

Н Ч „Развитие – 1893″,  гр. Елхово

 

 

ІІ награда:   Евангелина Станкова                                                                                            ВГ за руски песни „Пятница 13“

при НЧ „Зора-1945“, Ямбол

 

III награда:  Мария Златкова Костадинова                                                  ВС „Бижу”

при НЧ „Съгласие -1862” – Ямбол

 

 

Поощрение:    Ния  Радостинова  Щерева

при Общински детски комплекс, гр.Ямбол

 

 

 

 

 

Жури:

 

Председател:

Членове: 1.

 

28.04.2021 Posted by Зора

На вниманието на отличените във фестивала
„Родило се, преродило“:
 
Уважаеми таланти,
своите награди ще получите в седмицата
10 – 14 май 2021 г.
 
Весели празници на всички!
 
С уважение,
Евдокия Янкова,
секретар на НЧ „Зора-195″

I етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”, Ямбол – 2021 .

26.04.2021 Posted by Зора

П Р О Т О К О Л

 

 

Днес, 24 април 2021 г., се оцениха участниците в I етап от Националния фолклорен  ученически  фестивал  „Родило се, преродило”,  Ямбол – 2021 .

 

Комисия на I етап в състав:

 

Председател – Стойка Цингова

Членове: Боряна Чапърова и Евдокия Янкова,  направи следното класиране:

 

Категория рисунки

 

Първа възрастова група:

 

I награда – Виктория Красимир Колева,  6 г.

ДГ „Валентина”, гр. „Крушка”,

 

II награда – Ава Александрова Мутафчиева,  6 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Смехорани”

 

III награда – Сиана Проданова Бакалова,  5 г.

ДГ „Слънце”, гр. „Пеперудка”

 

III награда – Теа Пламенова Милева,  5 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Лъвчета”

 

Поощрителна награда:

 

                                          Здравка Янкова Асенова, 6 г.

ДГ „Пролет”

 

Виктория Стоянова Неделчева, 6 г.

Школа „Арт Попово”, гр. Попово

 

Пресияна  Радостинова  Паунова, 5 г.

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Лъвчета”

 

 

Втора възрастова група:

 

I награда  – Йоанна Димитрова Курдова, 10 г.

Школа „Арт Попово” , гр. Попово

 

II награда –  Радка Аврамова, 8 г.

Об.У „Д-р Петър Берон” – Ямбол

 

III награда –  Мария Ивайлова Вълчева, 7 г.

ОУ „Стефан Пешев” – гр. Севлиево

 

Поощрителна награда:

                                            Елеонора Василева Георгиева, 8 г.

Об. У „Д-р Петър Берон” – Ямбол

 

 

Трета възрастова група:

 

I награда – Вяра Ивайлова Стоянова, 12 г.

Школа „Арт Попово” – Попово

 

II награда – Преслава Пламенова Станева, 12 г.

Школа „Арт Попово” – Попово

 

III награда – Матьо Георгиев Матев, 5 клас

ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Коньово, общ. Нова Загора

 

 

 

Категория приложно творчество

 

 

Първа възрастова група:

 

I награда  –  Гинка  Стефанова  Стоянова, 6 г.

ДГ „Пролет”

 

II награда – Никола Иванов Стефанов

ДГ „Радост”

 

II награда – Радостин Антонов Ангелов

ДГ „Радост”

 

III награда – Ирена Стоянова Георгиева, 6 г.

ДГ „Валентина”, гр. „Крушка”

 

 

Поощрителна награда:

                                             Дарина Недялкова Гроздева

ДГ „Червената шапчица”, гр. „Слънце”

 

ДГ „Пролет”, гр. „Звездички”

 

 

Втора възрастова група:

 

Поощрителна награда: 

                                                 Кристияна Красенова Захариева

СУ „Св. Седмочисленици” – гр. Търговище

                                                   

Трета възрастова група:

 

I награда – Десислава  Красимирова  Иванова, 11 г.

ОУ „ Йордан Йовков” – Каварна

 

 

Поощрителна награда: 

 

                                          Арт  работилница

ОУ „Христо Ботев”, с. Войника

 

 

 

Жури:

 

Председател:

 

Членове: 1.

 

2.

 

II етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”, Ямбол – 2021 .

26.04.2021 Posted by Зора

П Р О Т О К О Л

 

 

Днес, 24 април 2021 г., се оцениха участниците във II етап от Националния фолклорен ученически фестивал „Родило се, преродило”,  Ямбол – 2021 .

 

Комисия  в състав:

 

Председател – Петър Димитров

Членове: Мина Димитрова и Пламен Дуков, направи следното класиране:

 

 

Категория народни песни

 

Първа възрастова група:

I  награда – Йоана Колева,                                                                                                                                          Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                при НЧ „Д. П. Сивков-1870”  – гр. Нова Загора

II награда – Божидара Даниелова Илиева,                                                                                                         „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                       при НЧ „Христо Ботев-1897” – гр. Сливен

III награда – Ванеса Даниелова Илиева                                                                                                                  „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                     при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

Втора възрастова група:

I награда – Анета Георгиева,

Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                       при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

I награда – Стефания Георгиева,

НЧ „Хаджи Димитър-1873” –  гр. Сливен

II награда – Ванеса Александрова Кючукова,                                                                                                         НЧ „Зора-1945” –  гр. Ямбол

II награда – Димана Йорданова Демирева,                                                                                                         „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                        при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

 II награда – Димитър Иванов Димитров,                                                                                                          „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                 при НЧ „Христо Ботев-1897” –  гр. Сливен

III награда – Иванина Миленова Колева,                                                                                                             „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                  при НЧ „Христо Ботев-1897” –  гр. Сливен

 III награда – Иванина Чанева,                                                                                                                              НЧ „Хаджи Димитър-1873”  – гр. Сливен

 III награда – Стефани Илиянова Илиева,                                                                                                 „Школа по народно пеене „Славейче”                                                                                                                        при НЧ „Христо Ботев-1897”  – гр. Сливен

Трета възрастова група: 

I награда – Йоана  Добрева Тодорова,                                                                                                                       гр. Хамар, Норвегия

I награда – Ралица Коларова,                                                                                                                                    Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                               при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 II награда – Памела Петкова,                                                                                                                              НЧ „Хаджи Димитър-1873” –  гр. Сливен

III награда – Деница Костова,                                                                                                                                    Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                       при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 

Четвърта възрастова група:

I награда – Сона Стефчова Яцова,                                                                                                                НУФИ „Филип Кутев” –  гр. Котел

 II награда – Полина Николова,                                                                                                                        ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом –  гр. Търговище

 III награда – Анита Емилова,                                                                                                                                     ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом  – гр. Търговище

Категория народни танци

Първа възрастова група:

 I награда – Детски танцов състав                                                                                                                      при ДГ „Пламъче” –  гр. Ямбол

 II награда – Детски танцов състав                                                                                                                     при ДГ „Валентина” –  гр. Ямбол

 III награда – Група „Маргаритка”                                                                                                                     при ДГ „Надежда” – гр. Елхово

III награда – Танцов състав                                                                                                                                 при ДГ „Слънце”  – гр. Ямбол

Втора възрастова група:

I награда – не се присъжда

II награда – не се присъжда

III награда – ДЮТК „Здравец”                                                                                                                              при НЧ „Слънце-1928”  – с. Гавраилово, общ. Сливен

Трета възрастова група:

I награда – ДЮТК „Здравец”                                                                                                                                   при НЧ „Слънце-1928”  – с. Гавраилово, общ. Сливен

 II награда – Студио по народни танци                                                                                                                     при Общински детски комплекс – гр. Ямбол

 III награда – не се присъжда

Четвърта възрастова група:

I награда – ДФА „Шарено герданче”                                                                                                                 ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом гр. Търговище

II награда – Танцов състав „Житен клас”                                                                                                          при НЧ „Възраждане-1926” –  с. Зимница

 III награда –  ДЮТК „Здравец”                                                                                                                                  при НЧ „Слънце-1928” – с. Гавраилово, общ. Сливен

Категория народни инструменти

Първа възрастова група:  не се присъжда.

Втора възрастова група:

I награда – не се присъжда.

II награда – Анета Георгиева,                                                                                                                                 Школа по изкуствата „Илия Аврамов”                                                                                                                при НЧ „Д. П. Сивков-1870” – гр. Нова Загора

 

III награда – не се присъжда.

 

Четвърта възрастова група:

I награда – Стоян Росенов Иванов                                                                                                                           НУФИ „ Филип Кутев” – гр. Котел

 Специалната награда на НЧ „Зора-1945” се присъжда на     

ДФА „Шарено герданче” към Младежки дом гр. Търговище

Жури:

                                        Председател:

                                                       Членове: 1.

                                                                       2.

УЧЕНИЧЕСКИ ФЕСТИВАЛ „ПЕСНИТЕ НА ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ, 2021

14.04.2021 Posted by Зора

УЧЕНИЧЕСКИ  ФЕСТИВАЛ

„ПЕСНИТЕ   НА   ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ,  2021

Непрекъснато променящата се епидемиологична обстановка налага фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира  от  НЧ „Зора-1945“ – Ямбол, с подкрепата на община Ямбол.

Целите на фестивала са следните:

  1. Разпространяване песенното богатство на страните от континента Европа сред българските ученици;
  2. Формиране на положително отношение към културното наследство на европейските народи;
  3. Мотивиране на учениците за изучаване на езиците на тези народи;
  4. Възпитаване у младите хора на музикална култура и естетически вкус.

 

                        С Т А Т У Т

 

Ученическият фестивал „Песните на Европа” – Ямбол, 2021 ще се проведе през месец май и включва в себе си конкурс за поп и джаз пеене.

В конкурса могат да участват творчески колективи (дуети, трио, вокални групи) и индивидуални участници.

Всеки индивидуален изпълнител и колектив изпълнява песен с продължителност до 5 минути.

Не се допускат изпълнения на плейбек.

Участниците във фестивала се състезават в четири възрастови групи:

първа: 4 – 6 години;

втора: 7 – 10 години;

трета: 11 – 15 години;

четвърта: 16 – 19 години.

Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията –

13 май 2021 г.  на  e-mail:  zora_yambol@abv.bg

С подаване на заявката всеки участник декларира съгласието си изпълнението му да бъде използвано за целите на конкурса в рекламни материали, филми и др.

Изисквания за видеозаписите:

  • да бъдат записани с телефон в хоризонтално положение, видеокамера или фотоапарат;
  • да бъдат заснети в домашна обстановка или в репетиционна зала.

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

Видео-изпълненията ще се оценяват от професионално жури на        15 май 2021 г.

Всички представили се на фестивала ще получат грамоти за участие.

Класираните на първо, второ и трето място получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 17 май  2021 г. на сайта и фейсбук страницата  на НЧ „Зора-1945”.

 

Телефони за контакт:  046/ 666 951;   0879069615;  0879069613.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З А Я В К А

за участие в ученическия фестивал „ Песните на Европа”- Ямбол, 2021

 

  1. Участник: ………………………………………………………………………………….

(Име, презиме и фамилия на индивидуалния участник и институция, която представлява)

 

  1. Название на Вокалната група: ……………………………………………………… (Институция, която представляват)

3. Брой участници: ………………………………………………………………………….

  1. Училище, град (село) …………………………………………………………………..

5. Клас ……………………………………………………………………………………………

6. В коя възрастова група ще се състезава изпълнителят? ………………….

  1. Ръководител: ………………………………………………………………………………
  2. Име на песента ……………………………………………………………………………
  3. Автори на песента ………………………………………………………………………..

(ако са известни) или от репертоара на кой известен изпълнител е песента.

10. Информация за контакти ……………………………………………………………..

(телефони, e-mail, лице за контакти)

Забележка: Полетата съссе попълват задължително!

 

 

01.04.2021 Posted by Зора

ХХХIX  ФОЛКЛОРЕН   УЧЕНИЧЕСКИ   ФЕСТИВАЛ    „РОДИЛО  СЕ,  ПРЕРОДИЛО” – ЯМБОЛ, 2021

 

                Непрекъснато променящата се епидемиологична  обстановка наложи фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира от НЧ „Зора-1945” с подкрепата на Министерство на културата  и  Община Ямбол.

Целта на фестивала е популяризирането на обредния, песенния, инструменталния и танцовия фолклор на България и приобщаването на младото поколение към ценностите на българските традиции.

СТАТУТ

Фолклорният ученически фестивал „Родило се, преродило” – Ямбол, 2021  ще се проведе през месец април като участниците ще могат да се изявят в следните конкурси:

  • Моят любим пролетен празник” – за рисунки и за изработване на сувенири и украса, характерни за фолклорните празници от пролетния цикъл на българина;

 

  • Конкурс за изпълнение на българска народна песен. Участниците представят солово по 2 народни песни, една от които е бавна (безмензурна) и задължително едната е тракийска.

Общото времетраене на изпълненията е 4 минути, като това на безмензурната песен не трябва да съдържа повече от два куплета. Изпълненията могат да бъдат със съпровод.

  • Конкурс за изпълнение на народен инструмент (гайда, кавал, гъдулка, тамбура). Участниците изпълняват солово по две мелодии, като едната е бавна (безмензурна) с характер, съответстващ на дадения инструмент. Общо времетраене на изпълнението – 4 минути.

Изискването за безмензурна песен и мелодия се отнася за трета и четвърта възрастова група.

  • Конкурс за изпълнение на народни танци – представят се танцови състави с изпълнение до 8 минути.

ВЪЗРАСТОВИ  ГРУПИ:

Първа –  предучилищна възраст;

Втора –   7-10 годишна възраст;

Трета –   11-14 годишна възраст;

Четвърта – 15-19 годишна възраст.

 

ОБЩИ  УСЛОВИЯ:

  1. Всички участници в конкурсите за песен, инструментално изпълнение и танц трябва да бъдат облечени в народна носия.
  2. Срок за подаване на експонатите за конкурсите за рисунка и изделия, свързани с фолклора на българина – 23 април 2021 г. на адрес:

Народно читалище „Зора-1945”

пл. „Захари Стоянов”  № 2А

8600, гр. Ямбол

  1. Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията за конкурсите за музика, песен и танц – 23 април 2021 г. на

e-mail:   rodiloseprerodilo20@mail.bg

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

          Експонатите в конкурсите за рисунка и сувенири и видео-изпълненията на участниците се оценяват на 24 април 2021 г. от жури, включващо специалисти в областта на фолклорното изкуство  художници.

Всички, участвали в конкурсите, получават грамота. Класираните на първо, второ и трето място във всички конкурси получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 26 април 2021 г. на сайта на НЧ „Зора-1945”.

За допълнителна информация:  046/666 951;  0879069615;  0879069613.

ХХXIX   ФОЛКЛОРЕН   УЧЕНИЧЕСКИ   ФЕСТИВАЛ

“РОДИЛО СЕ, ПРЕРОДИЛО“  – ЯМБОЛ,  2021

 

З А Я В К А    З А    У Ч А С Т И Е

 

Участник:  ……………………………………………………………………………………………..

( име, презиме, фамилия)

ЕГН : ……………………………… …       Тел: ……………………………………………………………..

E-mail:    ……………………………………………………

Институция / организация:  ………………………………………………………………………………

Конкурс   (народно пеене;  инструмент  или танци):

…………………………………………………………………………………………………………………………….

Възрастова група ………..  брой участници /за танцовите състави/: ………………….

Ръководител:  …………………………………………………………………………………………………….

/ име, презиме, фамилия/

Тел:  ……………………………………………………….

Email: ……………………………………………………..

Репертоар за участие:

  1. ………………………………………………………………………………………………………….
  2. ………………………………………………………………………………………………………….

 

Съпровод:    ……………………………………………………………………………………………..

 

30.11.2020 Posted by Зора

ПРОТОКОЛ

 

Днес, 28 ноември 2020 г. се проведе ученически фестивал                                                                                                   „С песните на Европа” Ямбол – 2020

 

 

Комисия в състав: Председател – Цветомира Гицова

Членове:  Елена Иванова и Красимира Ханджиева направи следното класиране:

 

ДЕТСКИ ГРАДИНИ:

 

І награда:  не се присъжда

 

ІІ награда: не се присъжда

 

ІІІ награда:  Вокалната група: „Пламъчета” ,  ДГ „Пламъче“ , гр. Ямбол

 

 

 

ИНДИВИДУАЛНИ  ИЗПЪЛНИТЕЛИ:

 

 

Първа възрастова група:

 

І награда:  не се присъжда

 

ІІ награда: Рая Тодорова Хаджидимитрова,  ДГ „Пламъче“ , гр. Ямбол

 

ІІІ награда: не се присъжда

 

 

Втора  възрастова група:

 

І награда: ВГ „Славееви гласове”,  НУ „Проф. Нойков” гр. Ямбол  

                              

ІІ награда: Йоана Ташева Ташева, ДМФ „Звездопад“,  гр. Стара Загора

 

ІІ награда: Габриела  Даниел  Тенева, Музикално  студио „Таланти“                 при НЧ  „П. К. Яворов-1920“ , гр. София

 

ІІ награда:  Христина Валентинова Михайлова                                                        ОУ „Кирил Христов“, гр, Стара Загора 

        

ІІІ награда: Гинчо Гинчев Ганчев,  клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,  гр.Нова Загора

 

 

Трета възрастова група:

 

І награда:  Зара Тихомирова Узунова,                                                                        НУМСИ „ Христина Морфова”,     гр. Стара Загора

 

І награда: Мария Красимирова Иванова,                                                                      Студио по поп пеене   при ОДК – Ямбол

 

І награда: Наталия Руменова Ковачева,                                                                                         ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол 

                

ІІ награда:  Габриела Радостинова Грозева,                                                                 Варненска детско-юношеска опера, гр. Варна

 

ІІ награда:  Йоана Атанасова Атанасова , клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“, приНЧ“Д.П.Сивков“1870г., гр.Нова Загора

 

ІІ награда: Габриела Ангелова Георгиева

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

III награда: Дует  Стефи и Ивет Атанасови,                                                                        НУМСИ  „Христина Морфова“,  гр. Стара Загора

 

III награда:  Мария Дел Кармен Кръстева Мангърова                                                          клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,        гр.Нова Загора

 

III награда:  Виктория Добрева Добрева, клас по Поп пеене при ОШИ „Илия Аврамов“,приНЧ“Д.П.Сивков“1870г.,  гр.Нова Загора

 

III награда:  Рая Диян Донева

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

Четвърта възрастова група:

 

І награда: Пейти Димитрова Димитрова,                                                                                    ВГ  „Пятница 13“ при НЧ „Зора – 1945“

 

І награда: Маги Марио Панайотова,

ВГ  „Пятница 13“ при НЧ „Зора – 1945

 

І награда: Патрисия Илиева Симеонова ,                                                                                             Школа по поп и джаз пеене  при  НЧ „Съгласие-1862” гр. Ямбол

 

І награда: Мария Златкова Костадинова,         

ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол

 

 

ІІ награда: Ния Радостинова Щерева,                                                                      Студио по поп пеене при ОДК – Ямбол

 

III награда:  не се присъжда

 

 

Специалната награда на НЧ „Зора-1945” се присъжда на                                                                            ВС „Бижу” при НЧ „Съгласие-1862“, гр.Ямбол   

 

Наградата  на ВГ „Пятница 13” за популяризиране на руски език се присъжда на Маги Марио Панайотова

 

 

Жури:

 

Председател:

Членове: 1.

 

04.11.2020 Posted by Зора

УЧЕНИЧЕСКИ  ФЕСТИВАЛ 

„ПЕСНИТЕ   НА   ЕВРОПА“ – ЯМБОЛ,  2020

Непрекъснато променящата се епидемиологична обстановка наложи фестивалът да се реализира в онлайн формат.

Фестивалът се организира  от  НЧ „Зора-1945“ – Ямбол, с подкрепата на община Ямбол.

Целите на фестивала са следните:

  1. Разпространяване песенното богатство на страните от континента Европа сред българските ученици;
  2. Формиране на положително отношение към културното наследство на европейските народи;
  3. Мотивиране на учениците за изучаване на езиците на тези народи;
  4. Възпитаване у младите хора на музикална култура и естетически вкус.

 

                        С Т А Т У Т

 

Ученическият фестивал „Песните на Европа” – Ямбол, 2020 ще се проведе през месец ноември и включва в себе си конкурс за поп и джаз пеене.

В конкурса могат да участват творчески колективи (дуети, трио, вокални групи) и индивидуални участници.

Всеки индивидуален изпълнител и колектив изпълнява песен с продължителност до 5 минути.

Не се допускат изпълнения на плейбек.

Участниците във фестивала се състезават в четири възрастови групи:

първа: 4 – 6 години;

втора: 7 – 10 години;

трета: 11 – 15 години;

четвърта: 16 – 19 години.

Срок за получаване на заявки и видеозаписи на изпълненията –

27 ноември 2020 г.  на  e-mail:  zora_yambol@abv.bg

С подаване на заявката всеки участник декларира съгласието си изпълнението му да бъде използвано за целите на конкурса в рекламни материали, филми и др.

Изисквания за видеозаписите:

  • да бъдат записани с телефон в хоризонтално положение, видеокамера или фотоапарат;
  • да бъдат заснети в домашна обстановка или в репетиционна зала.

 

ЖУРИ И НАГРАДИ:

Видео-изпълненията ще се оценяват от професионално жури на 28.11.2020 г.

Всички представили се на фестивала ще получат грамоти за участие.

Класираните на първо, второ и трето място получават дипломи и награди.

Резултатите от конкурса ще бъдат обявени на 30 ноември 2020 г. на сайта и фейсбук страницата  на НЧ „Зора-1945”.

 

Телефони за контакт:  046/ 666 951;   0879069615;  0879069613.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З А Я В К А

за участие в ученическия фестивал „ Песните на Европа”- Ямбол, 2020

 

  1. Участник: ………………………………………………………………………………….

(Име, презиме и фамилия на индивидуалния участник)

 

  1. Название на Вокалната група: ………………………………………………………
  2. Брой участници: ………………………………………………………………………….
  3. Училище, град (село) …………………………………………………………………..
  4. Клас ……………………………………………………………………………………………
  5. В коя възрастова група ще се състезава изпълнителят? ………………….
  6. Ръководител: ………………………………………………………………………………
  7. Име на песента ……………………………………………………………………………
  8. Автори на песента ………………………………………………………………………..

(ако са известни) или от репертоара на кой известен изпълнител е песента.

  1. Информация за контакти ……………………………………………………………..

(телефони, e-mail, лице за контакти)

 

 

30.10.2020 Posted by Зора

Благодарим на всички, приятели, колеги, които споделиха празника ни и го направиха по-красив и по-цветен!
Специални благодарности на екипа на НЧ „Пробуда-1909″!